A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott ajánlatok érdekében, valamint kényelmi, illetve statisztikai célból weboldalunk cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módja a “Beállítások” feliratra kattintva módosíthatók. Ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az "Elfogadom" gombra. Részletesebb információ az Adatkezelési tájékoztató-ban található.

Menü

Milyen szalagfűrészt válasszak?

Milyen szalagfűrészt válasszak?

Fémipari szalagfűrész kiválasztása nem mindig egyszerű feladat. Ez főleg akkor igaz, ha nem rendelkezünk fémszalagfűrész kapcsán szerzett tapasztalattal. De ha van is tapasztalat, még akkor is felmerülhet komplexebb kérdés, vagy igény a vásárlás előtt állókban. Jelen cikkünk azok számára íródott, akik általánosabb igények és feltételek mentén szeretnének megfelelő szalagfűrész gépet választani.

Milyen szalagfűrész válasszak? Milyen szalagfűrész vegyek? Ha ezek a kérdések felmerülnek, akkor valószínűleg szükség van még némi információra ahhoz, hogy egy tökéletesen megfelelő fémipari szalagfűrészgépre essen a választás. Komoly szerszámgépek lévén érdemes körültekintően eljárni, hiszen igen költséges befektetés egy ilyen gép beszerzése.

Alapvetően megkülönböztetünk kézi és gravitációs szalagfűrészeket, valamint félautomata és automata szalagfűrészeket. Félautomata, ill. automata szalagfűrész választás esetén érdemes ügyfélszolgálatunkat felkeresni, esetlegesen üzletkötő kollégánkkal egy ingyenes helyszíni felmérés keretein belül egyeztetni, hiszen ezek a szalagfűrészek már rengeteg változóval, variációval, valamint igényekhez igazított felszereltséggel érhetők el. Ezek megismerése, megértése és egyeztetése személyes megbeszélést kíván annak érdekében, hogy az igényeknek legmegfelelőbb gép kerüljön kiválasztásra annak legmegfelelőbb felszereltségével együtt.

Epple szalagfűrész  Optimum szalagfűrész  Bernardo szalagfűrész 

Kézi szalagfűrész gépek választása esetén már egyszerűbb a kiválasztási feladat, azonban ezesetben is bátran ajánljuk telefonos szakértő ügyfélszolgálatunkat felmerülő kérdés esetén. A teljesség igénye nélkül az alábbiakban összegyűjtöttünk számos alapvető tényezőt, mely az optimális szalagfűrész kiválasztását segíti.

Munkadarab anyagminősége

Szalagfűrész választás szempontjából nagyon fontos tényező az, hogy milyen anyagminőségű munkadarabot tervezünk vele feldarabolni. Normál szénacél, ötvözetlen acél félék, alumínium, bronz, réz, műanyag, valamint hasonlók darabolásához, akár a legkisebb teljesítményű fémipari szalagfűrész gépek is megfelelőek. Ezesetben a következő fontos kérdés a munkadarab átmérője. Ha a felsoroltaktól nagyobb szakítószilárdságú anyagot szeretnénk darabolni, mint például szerszámacél, rozsdamentes acél, nemesített acél félék, titán ötvözetek és hasonlók, akkor feltétlenül keresse fel ügyfélszolgálatunkat. Üzletkötő kollégánkkal közösen egyeztetve biztosan az igényeinek legmegfelelőbb szalagfűrész kerül kiválasztásra. Ezen feladatokhoz már nagyteljesítményű félautomata, vagy automata szalagfűrészgépekre van szükség, így a korábban említett szakértő kollégánkkal történő egyeztetés feltétlenül szükséges.

Hobbi szalagfűrész

Munkdarab mérete

Szalagfűrész választás szempontjából a következő fontos tényező a munkadarab mérete. A feladat szempontjából olyan mérettartománnyal rendelkező fűrészgépet szükséges választani, ami kellő erőtartalékkal rendelkezik a hosszútávú használathoz. Ha például 130 mm átmérővel rendelkező acél csöveket szeretnénk darabolni, akkor egy 150-es gép elegendő lehet. De ha ugyanezt tömör anyag esetén szeretnénk megtenni, akkor érdemes már jóval nagyobb, akár 180-as, 200-as gépet választani. Kerülendő bármilyen szalagfűrész csúcsra járatása hosszútávon, mivel az időelőtti kopásokat eredményezhet. Persze vannak kivételek, hiszen a gyártási paraméterek, feltételek gyártónkként változhatnak.

Ipari szalagfűrész

Munkavégzés gyakorisága

További fontos szempont az is, hogy milyen gyakran tervezzük használni a megvásárolni kívánt szalagfűrészt. Ha például havi néhány alkalommal szeretnénk 130 mm alatti zártszelvényeket, laposvasakat és hasonlókat darabolni, akkor megfelelő választás egy olcsóbb, hobbi kategóriás Bernardo, vagy egy kisméretű Optimum fém szalagfűrész is. Ha azonban napi rendszerességgel tervezzük használni a gépet, akkor már érdemes a kisipari - ipari kategóriás fűrészgépek között nézelődni, melyek lényegesen drágábbak, azonban hosszútávon kiválóan bírják a folyamatos terhelést. Itt persze az sem mindegy, hogy valaki napi 1-2 órát tervezi használni a gépet, vagy napi 4-5 órát, vagy akár napi 8-16 órán keresztül fog darabolni. Utóbbi esetekben már szintén érdemes szakértő kollégánkkal egyeztetni, hiszen komoly költség és kellemetlenség mindkét fél számára egy rosszul megválasztott géptípus.

Fémipari szalagfűrész

A nagyüzemi szalagfűrész gépek tekintetében is válogathatunk az Optimum, vagy Bernardo szalagfűrész kínálatából. Azonban itt már olyan márkák is szóba kerülhetnek, amelyek hobbi kategóriás és kisipari szalagfűrész gépeket egyáltalán nem, vagy csak 1-1 modell erejéig gyártanak. Ilyen márka például a cseh Pilous, vagy Bomar, valamint a német Metallkraft vagy EPPLE, de az olasz IMET szalagfűrész gépeket gyártó vállalatok márkái is.

Szalagfűrész kínálatunk ide kattintva megtekinthető!

Ne feledje átböngészni szalagfűrész kínálatunkat, melyek között biztosan megtalálja az igényei alapján legoptimálisabb fémszalagfűrész gépet!